Ляшко vs Герус: кому дісталося найбільше?

Ляшко vs Герус: кому дісталося найбільше?

«Мене важко знайти, легко загубити та не можна забути», – цю «ванільну» фразу пам’ятають багато користувачів соцмереж. Схоже, цією  фразою керується лідер Радикальної партії екс-депутат Олег Ляшко, який час від часу влаштовує скандали-перфоманси, аби про нього не забували українці. То корову під ВР приведе, то вилами погрожує, то в лотерею півмільйона виграє, то в караоке із своїми домашніми улюбленцями завиває заспіває…А днями ймовірно вирішив, що нардепу від «Слуги народу», голови комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКГ Андрію Герусу не личить його сорочка. Тому, озброївшись камерою та охоронцем, вирушив до зали міжнародних делегацій аеропорту «Бориспіль».

Скандальне відео про «бійку» не гуглили  хіба що ліниві… А хто не бачив – розповімо в кількох словах, чому бійкою цю штурханину назвати важко. Потицяли один в одного пальцями, потягали за комірець сорочки та поштовхалися животами, по ображали один одного та розповіли кому куди треба йти.  Екс нардеп-радикал, зокрема, звинуватив Геруса у тому, що останній «протягнув» поправку до законодавства, яка дозволила з жовтня імпортувати електроенергії з Росії. Під час штурханини серед образ та звинувачень Ляшко пообіцяв посадити Геруса.

До слова, коли останній намагався «дати здачі», втручався «відеооператор», який фільмував шоу на телефон, тож судячи з усього, за операторську роботу слід дякувати охоронцю Ляшка.  Цю ж версію озвучив і сам Герус на своїй сторінці, написавши, що «такі видатні результати це спільна робота Олега Ляшко та його охоронця. Без свого охоронця він не хотів спілкуватися». Також Андрій Герус повідомив, що «найбільше постраждала його сорочка».

Служба авіаційної безпеки аеропорту «Бориспіль» повідомила про бійку  поліції. Однак, коли до зали прибула слідчо-оперативна група, жодного із «бійців» на місці не було. В поліції також повідомили, що жодна зі сторін до правоохоронних органів з офіційними заявами не зверталась.

Втім, за фактом інциденту поліцейські відкрили кримінальне провадження  за статтею 346 Кримінального кодексу України – Погроза або насильство щодо державного чи громадського діяча. Під державним чи громадським діячем слід розуміти президента України, голову ВР, прем’єр-міністра, нардепів, членів Кабміну, суддів, генпрокурора та інших. Більш повний перелік осіб, які підпадають у поняття державного чи громадського діяча чітко визначений у частині першій зазначеної статті.

У Кримінальному кодексі також зазначається, що об’єктивна сторона злочину за цією статтею полягає у погрозі; заподіянні тілесних ушкоджень – легких, середньої тяжкості або тяжких; нанесенні побоїв; вчиненні інших насильницьких дій. Відповідальність за ч. 1 ст. 346 настає за погрозу вбивством, заподіянням шкоди здоров’ю, знищенням або пошкодженням майна, викраденням або позбавленням волі зазначених у ній осіб.

У відповідності до КкУ суб’єктивна сторона злочину характеризується прямим умислом. А у відео бачимо, що Олег Валерійович «озброївся» та явно підготувався до зустрічі – віддав охоронцю телефон, йшов чітко у визначеному напрямку, знав, коли там буде Герус. Відтак можна вважати,  що Ляшко йшов «на діло» із прямим умислом. Чи то нагадати про себе, що він не «пішов у підпілля» після програшу його партії на виборах. Чи, можливо, нагадати, що він (як він сам себе не раз позиціонував) такий собі «рубаха-парєнь» з народу, і говорить з політиками «по-народному». Питань забагато. Відповідей поки катма – одні лише здогадки.

Наразі в рамках справи поліція має намір допитати самого Ляшка, а також очевидців – співробітників аеропорту. До слова, таке «шоу» може коштувати головному герою позбавлення волі на термін до 5 років.