Ліміт скасовано: українці зможуть купувати валюту без обмежень за сумою

Ліміт скасовано: українці зможуть купувати валюту без обмежень за сумою

З 5 листопада українці зможуть купувати валюту та банківські метали без обмежень за сумою. Денний ліміт у 150 тисяч гривень через касу банку, фінансової установи або в системах онлайн-банкінгу скасований.

Про це повідомляє прес-служба Національного банку України.

За оцінками Нацбанку, ці послаблення не матимуть суттєвого впливу на валютний ринок. «Переважна більшість операцій фізичних осіб з купівлі іноземної валюти здійснюється на суми, менші за 150 тис. грн.  Загальні обсяги купівлі і продажу валюти населенням сьогодні є співмірними», – пояснили в НБУ.

Також припиняє діяти вимога щодо подання фізичними особами до банків документів, які підтверджують підстави для проведення операцій з купівлі безготівкової валюти.

Як зазначають в НБУ, цього року скасовані понад 30 валютних обмежень, зокрема і для населення. Так, у лютому було дозволено онлайн-купівлю іноземної валюти. Також було запроваджено систему інвестування за кордон у межах е-лімітів, тобто до €50 тис. на рік для фізосіб без необхідності отримання індивідуальних дозволів чи ліцензій у Національному банку.