Китай помститься США за Huawei

Китай помститься США за Huawei

Влада Китаю готова вжити заходів у відповідь на дії США, які включили виробника смартфонів Huawei в чорний список і заборонили співпрацювати з ним своїм компаніям, написав в Twitter головний редактор китайського видання Global Times Ху Сицзінь.

«Наскільки я знаю, Китай вживе серйозних заходів у відповідь проти США, що помістили Huawei і інші компанії в чорний список. Це означає, що Пекін не буде спокійно сидіти і дивитися на те, що відбувається і незабаром підуть нові заходи », – написав Ху Сицзінь.

В середині травня президент США Дональд Трамп видав указ про заборону американським компаніям співпрацювати з Huawei, який раніше підозрювали в зв’язках з китайськими спецслужбами і передачі їм даних про користувачів. Після цього про розрив відносин з компанією заявили Google і кілька інших американських виробників комплектуючих і програмного забезпечення.

У свою чергу, європейські партнери Huawei, що не мають бізнесу в США і не підпадають під дію американських законів, запевнили, що продовжать співпрацювати з китайською корпорацією. Про готовність до американських санкцій заявив і глава Huawei Жень Чженфей.