Країни ЄС домовилися розпочати торговельні переговори з США

Міністри країн ЄС вирішили почати переговори з США з питань торгівлі, повідомив телеканал Sky News. Переговори торкнуться зниження взаємних тарифів на промислові товари.
Телеканал зазначив, що єдиною країною, що проголосувала проти цього кроку стала Франція. Телеканал зазначив, що президент Емманюель Макрон раніше заявляв, що Євросоюзу не варто укладати торговельні угоди з будь-якою країною, що вийшла з Паризького угоди по клімату. Бельгія стала єдиною державою яка утрималася при голосуванні.
Активно виступила за переговори Німеччина, яка воліла б уникнути тарифів США на продукцію Volkswagen, BMW і Daimler.
Нагадаємо, в січні Єврокомісія попросила Раду ЄС дати їй мандат на переговори з США щодо зняття тарифів по промисловим товарам. Раніше повідомлялося, що питання отримання мандата буде обговорюватися на неформальній зустрічі Ради міністрів з питань торгівлі країн Євросоюзу в Бухаресті в кінці тижня.
Раніше єврокомісар з торгівлі Сесілія Мальмстрем говорила, що Єврокомісія очікує отримати переговорний мандат в першому півріччі 2019 року. Щоб мандат був виданий, його повинні схвалити в раді представників країн ЄС при союзі і Раді ЄС на рівні міністрів.