Легендарні компанії, які створили друзі

Одна голова добре, а дві краще. Це справою довели Білл Гейтс і Пол Аллен, створивши компанію Microsoft. Друзі заснували її далекого 1975 року.
Міцна дружба між чоловіками почалася ще у школі. Білл і Пол цікавилися інформатикою та захоплювалися хакерством. Їхній секрет успіху простий – ніколи не змішувати дружбу та бізнес.

 БІЛЛ ГЕЙТС – СПІВЗАСНОВНИК КОМПАНІЇ MICROSOFT:
«Вміти розділяти роботу та дружбу – найголовніше. Таким чином ми з Полом завжди знаходили спільну мову та рідко сварилися».

Після школи шляхи юнаків розійшлися. Гейтс вступив до Гарварду, тоді, коли Аллен ще перебував у пошуках себе. Утім, не минуло й тижня, як Пол переконав Біла покинути навчання й відкрити власну справу. Невдовзі, хлопці створюють фірму, де працює лише три людини. Утім, віра, розум та залізна хватка – все ж принеслИ успіх юним хакерам. Цій компанії однодумців просто судилося стати найбільшою ІТ-корпорацією на планеті. А Білл Гейтс та Пол Аллен – найбагатші люди на Землі.
Компанія Google, утворена за 2 роки до Міленіуму – також творіння двох товАришів. Щоправда, вони не одразу зрозуміли, наскільки багато в них спільного. В університетські часи Ларрі Пейдж і Сергій Брін просто ненавиділи один одного. А про те, що колись їм доведеться працювати пліч-о-пліч навіть подумати ніхто не міг. Хлопці разом вчилися на аспірантурі. Два лідери ніяк не могли знайти спільної мови. Все змінив дослідницький проект. І, як ви вже здогадалися, їм випала нагода працювати разом. І невдовзі, хлопці розробили програму під назвою «Анатомія системи великомасштабного гіпертекстового Інтернет-пошуку», що став основою майбутньої корпорації Google.

 ЛАРРІ ПЕЙДЖ – СПІВЗАСНОВНИК КОМПАНІЇ GOOGLE:
«Ми народилися у різних куточках планети. Але обидва зроблені з одного тіста. Утім, ми це зрозуміли не одразу. Кожен хотів здаватися кращим. Але, згодом нам навіть сподобалося працювати в тандемі. І це принесло свої плоди».

Невдовзі хлопці вирішили перетворити просто пошуковий довідник у справжню культуру. Тоді, до Google приєднався «серйозний дядько» Ерік Шмідт. Так, його називали юнаки. І разом трійця крок за кроком створювала справжню імперію Google. З унікальними корпоративними цінностями. Зокрема: це повна відсутність формалізму та комфортні умови співпраці.
У далеких 70-х, два Стіва подружилися на літньому підробітку. Вони практично відразу зрозуміли, хто і яку роль відіграє у їхній дружбі. ВОзняк краще за всіх у світі вмів робити комп’ютери, а Джобс – їх продавати.

СТІВ ВОЗНЯК – СПІВЗАСНОВНИК КОМПАНІЇ APPLE:
«Ми просто робили те, що нам подобалося, а у результаті виявилося, що наше творіння змінило світ. Ми постійно думали про майбутнє, вдосконалювали свої винаходи та продавали, продавали й ще раз продавали».

І зовсім скоро, Джобс і Возняк створили неповторний ніким «коктейль» з технічних знань та підкорили світ маркетингу. Тоді й з’явилася спільна компанія. Джобс та Стів роками працювали, як один механізм та жодного разу не сварилися по-справжньому. Нині, «яблучну» компанію очолюють інші люди. Утім, спільні проекти та ідеї двох друзів живуть і досі.