Китайці масово переїжджають у Грецію

[:ua]Лянь В’єньмінь, колишній бухгалтер із Пекіна, приїхала в Афіни й придбала тут собі нерухомість. Вона каже, що тут багато переваг. Наприклад, схема з назвою “золота віза”, яка дозволила дівчині вільно подорожувати країнами ЄС. А ще її зацікавили низькі ціни, теплий грецький клімат і пісчані пляжі.
Лянь планує придбати кілька квартир, аби здавати їх подобово через спеціальний додаток. Ще одну – шукає для себе.
Греція приваблює потенційних покупців не лише своїми цінами, але й програмою, яка надає п’ятирічний дозвіл на проживання в обмін на інвестиції обсягом не менше двохсот п’ятдесяти тисяч євро. Саме стільки коштує трикімнатна квартира з видом на Акрополь. Влада країни впевнена, що таких інвестицій вистачить, аби відродити грецьку економіку після боргової кризи 2009 року. За підрахунком центрального банку Греції, порівняно із 2016 роком, у 17-му прямі іноземні інвестиції у нерухомість виросли на 287 мільйонів євро. При тому, що ціни так і лишаються на 40% нижчими, ніж у докризовий період.
Програму “Золота віза” заснували у 2013 році. З тих пір дозвіл на проживання у Греції отримали більше трьох тисяч людей, із них тисяча сімсот – китайці.
Минулому року США, Канада та Австралія посилили міграційні правила. Греція цим вдало скористалася. У 2017-му запустили навіть перший прямий рейс Афіни-Пекін.
https://youtu.be/6KbTqHN1Hxg[:]