Кенійські фермери за допомогою мобільного додатку навчилися шукати пасовиська та воду для худоби

[:ua]Пустельна місцевість у Африці – у регіоні Марсабіт, у Кенії. Алі Гуфу – місцевий фермер переганяє своє стадо верблюдів з водопою на пасовисько. Так робили й предки чоловіка. Його худоба витривала й легко переживає посуху. Однак, тепер на допомогу Алі прийшли сучасні технології. Нещодавно він почав використовувати мобільний додаток – через супутник він отримує інформацію – де знайти воду, пасовиська чи уникнути небезпечної зони епідемій.

АЛІ ГУФУ – ФЕРМЕР:
” Раніше ми багато ходили, аби знайти пасовище. Однак, з лютого ми почали використовувати цей додаток – Afriscout. Він нам дуже допомагає. Ми заздалегідь знаємо – куди прямуємо, а не блукаємо в пошуках”.

Раніше у Кенії пасовиська шукали через так зване “сарафанне радіо”. А ще – вперед табуна відправляли гінця на розвідку. Це вимагало багато часу і результат пошуків був непередбачуваним. Виникали й такі ситуації – поки гонець розвідав територію й повернувся з інформацією, поки стадо привели на гарне місце – а воно вже зайняте. Не рідко зустріч двох груп закінчувалася сутичками між скотарями.

МАМО ГОДАНА – ПРЕДСТАВНИК “AFRISCOUT” :
” Додаток допомагає скотарям обирати місця для міграції, володіти більш точною інформацією. Коли на дворі спека – це дуже важливо і для людей, і для худоби”.

У додатку фермери можуть навіть побачити – яку територію краще обійти стороною. Якщо, до прикладу, у місцевості спалах якоїсь хвороби.
На цих африканських територіях проживає народ масаі. Вони й досі зберігають свій традиційний спосіб життя та одяг. Однак, і сюди стрімко йде прогрес. І це актуально – бо клімат стає більш непередбачуваним та спекотнішим. Додаток також нині тестують у сусідніх Ефіопії та Танзанії.
https://youtu.be/zhEwXrh4nNo[:]