Кабмін збирається звільнити керівництво «Нафтогазу»

Кабмін збирається звільнити керівництво «Нафтогазу»

За  словами Міністра енергетики та захисту навколишнього середовища України Олексія Оржеля було прийняте рішення щодо зміни керівництва і наглядових рад всіх стратегічних компаній, в тому числі і «Нафтогазу» та «Укренерго». Наразі вже припинили повноваження голови «Енергоатому».

Він підкреслив, що за кожним із стратегічних підприємств є певні питання щодо ефективності використання коштів та зловживань. «Було прийняте політичне рішення про зміну керівництва і початку конкурсів на всіх стратегічних компаніях. Це не питання однієї компанії або взаємовідносин між міністром і керівниками окремих компаній», – заявив Оржель.

Водночас Олексій Оржель повідомив, що попередні керівники можуть в майбутньому повернутися на свої посади. «Це припинення повноважень, яке дозволяє тій самій людині брати участь в новому конкурсі», – підкреслив міністр.

Оржель  також розраховує, що в газових переговорах з Росією вже найближчим часом  сторони перейдуть від технічних консультацій до узгодження договору транспортування і постачання природного газу. «Найближчим часом питання буде переходити до певних значних елементів узгодження договору транспортування і умов поставки або компенсації тих позицій і фінансових рішень по арбітражах», – заявив Олексій Оржель.

За його словами, нині триває узгодження двох договорів для того, щоб приймати конкретні рішення про обсяги і терміни компенсацій. Він зазначив, що процес відбувається досить активно,  і вже є «певні конструктиви».