ЄС вводитиме санкції за кібератаки

Євросоюз створив юридичний механізм введення санкцій за кібератаки, йдеться в рішенні Ради ЄС. Обмежувальні заходи можуть бути введені відносно фізичних і юридичних осіб, яких ЄС вважає відповідальними за кібератаки. При цьому ЄС зможе вводити санкції і за «кібератаки проти третіх осіб», тобто країн, які не входять до Євросоюзу, а також за атаки на міжнародні організацій.

«17 травня Рада ЄС створив постійний механізм для введення заборонних заходів, спрямованих на протидію кібереатакам, які представляють зовнішню загрозу для Євросоюзу чи його держав-членів», – йдеться в прес-релізі.

Повідомляється, що санкції будуть введені, «якщо ці заходи будуть визнані необхідними для реалізації цілей спільної зовнішньої політики і політики безпеки ЄС». До нового «чорного списку» також будуть вноситися «особи і організації, які надавали організаторам кібернетичних атак технічну, фінансову або інтелектуальну підтримку».

Обмежувальні заходи включатимуть в себе заборону на ведення бізнесу з європейськими компаніями, заборона на в’їзд в ЄС і заморожування активів. При цьому не пояснюється, на підставі чого Рада Євросоюзу має намір покладати провину за анонімні за визначенням кібератаки на конкретних осіб і організації.