Хто з акторів цього року пішов додому з Оскаром та який фільм визнано найкращим?

[:ua]Уперше за 30 років на церемонії Оскар не було ведучого. А все через скандал, який трапився з актором Кевіном Харті. Він спочатку погодився, а потім змушений був відмовитися від цієї ролі. Адже в його постах у соцмережах знайшли, ніби-то, провокаційні висловлювання проти людей нетрадиційної орієнтації. Відтак, роль ведучих виконували по черзі з десяток запрошених зірок.
Номінантів в категорії «найкращий документальний фільм» оголошували Хелен Міррен та Джейсон Мамоа. Переможцем стала картина Free Solo. У категорії «Найкращий повнометражний анімаційний фільм» букмекери ставили на Спайдермена. І не помилилися. Людина-павук з бюждетом у $90 млн забрав статуетку.
А от найкращим фільмом іноземною мовою визнали картину «Рома». Взагалі це кіно отримало 4 статуетки. А її творець Альфонсо Куарон забрав Оскар, як найкращий режисер.
Поява на сцені Шерліз Терон та Деніела Крейга викликали справжній Фурор. Ще б пак, адже зірки оголошували номінантів в категорії «Найкраща чоловіча роль другого плану». Другу свою нагороду в цій номінації отримав Махершал Алі за фільм «Зелена книга». Оскар у номінації «Найкращий оригінальний сценарій» також дістався цій картині. Та й головна статуетка за «Найкращий фільм року» дісталася «Зеленій книзі».
Ще однією головною інтригою стали номінації на найкращі чоловічу та жіночу ролі. Гері Олдман та Елісон Дженні зі сцени оголосили ім’я в категорії «Найкраща чоловіча роль». І очікувано для багатьох ним став Рамі Малек, який зіграв Фреді Меркьюрі у фільмі «Богемна Рапсодія».
Статуетку за найкращу жіночу роль отримала Олівія Колман за роль капризної та безпомічної королеви у фільмі «Фаворитка».
А от найкращою піснею цього року кіноакадемія визнала композицію Shallow з картини Бредлі Купера «Народження зірки». Її виконавиця Леді Гага не стримувала сліз радості від такого визання і дуже емоційно та чуйно говорила зі сцени слова вдячності.
[:]