Харків посідає друге місце в Україні після Києва за кількістю IT-фахівців

[:ua]25 тис. IT-фахівців, понад 450 компаній та мільярди гривень до державного бюджету – такою за дослідженням міжнародного аудитора, що входить до «великої четвірки» світу, є сьогодні харківська IT-індустрія. Дослідження свідчать – за кількістю IT-шників Харків посідає друге місце в Україні після Києва. Зі 120 000 українців, що працюють у галузі високих технологій, 14% – у Харкові. Майже усі свої розробки вони роблять на замовлення іноземців – переважно американців та европейців.
Хто він такий та як виглядає сучасний IT-шник? Це питання також дослідили. Портрет демонструє, – часи смузі та роботи у коворкінгах вже минули. Сьогодні IT-фахівцеь працює в комфортному офісі, відкладає п’яту частину зарплатні на майбутнє та мріє про власний бізнес. У вільний час, як правило, займається самовдосконаленням, спортом та туризмом. Та полюбляє котів.
У цілому працівники IT-галузі в Україні задоволені рівнем добробуту. Це не дивно, адже середня зарплатня IT-шника, до прикладу, у Харківській області – близько 1800$ на місяць, і це в шість разів більше від середнього заробітку в регіоні. Проте, щоб зростати й надалі, галузь має подолати низку проблем, серед яких – нестача офісних приміщень, відсутність прямих рейсів з Харкова до багатьох міжнародних IT-хабів та низький рівень IT-освіти у вишах.
https://youtu.be/EwUx-LZQbJE[:]