Гордість України

Леонід Каденюк – йому було лише 10 років, коли Юрій Гагарін полетів у космос. Тоді у сільського хлопчика з Чернівецької області народилася мрія – здійнятися до зірок.

ЛЕОНІД КАДЕНЮК – ПЕРШИЙ КОСМОНАВТ НЕЗАЛЕЖНОЇ УКРАЇНИ:
«Життя людини повинне починатися з мрії. Мрія – допомагає людині переборювати труднощі, спрямовує, дисциплінує і допомагає досягати поставлених цілей»

А далі – довгі 30 років – шляху до здійснення мрії. У 70-і роки Леонід – вже льотчик-випробувач та має кваліфікацію космонавта. З 3 тисяч кандидатів його відібрали для польотів на багаторазовому космічному кораблі “Буран” – це був такий радянський аналог американського “Шаттлу”. Однак, мрія Леоніда Каденюка збулася тільки 1997 році. За домовленостями тодішніх президентів України та США Леоніда Кучми та Білла Клінтона – український космонавт – Каденюк – відправився у польот з шаттлом NASA “Колумбія”. У космос – на цілих 16 днів. Примітно, що готували до польоту українця американці безкоштовно. Хоча зараз така програма коштує близько 150-ти мільйонів доларів. З собою у космос Леонід взяв тризуб та український прапор. А ще провів десять експериментів з ботаніки. Леонід автор п’яти наукових праць. А у 2017 видав власну книгу під назвою «Місія космос». Коли її презентував – зазначив – є усвідомлення незавершеності того космічного польоту. До кінця свого життя Каденюк виступав за збереження довкілля. А в інтерв’ю казав: запустити б усіх політиків у космос, щоб вони подивились, на що піднімають руку”.
Сьогодні майже всі знають, що таке мобільна програма WhatsApp! А створив її наш земляк. Ян Кум – геніальний програміст. На початку 90-х хлопець емігрував в Америку. У вісімнадцять захопився програмуванням. Пізніше отримав «роботу мрії» в Yahoo, заради якої він кинув університет. Програміст передбачив, що майбутнє за соціальними і мобільними проектами. І тоді, зі своїм другом створив мобільний додаток для обміну повідомленнями. А вже 2014 його месенджер WhatsApp придбав Facebook за космічні 19 мільярдів доларів. Согодні Ян Кум – головний виконавчий директор компанії і входить до Ради директорів Facebook. Його статки оцінюють у майже дев’ять мільярдів доларів. При цьому він залишається простим працьовитим хлопцем.
А це Іванка Сахно. Справжня зірка Голлівуду. Народилася дівчинка у Києві у родині кіношників. Тому, змалку багато часу проводила на знімальних майданчиках. ЇЇ кіномрія почалася вже у вісім років. Дитячі гонрари за українські теле, і кінозйомки Іванка не витрачала на іграшки, а відкладала на навчання за кордоном. Вже у 13 дівчинка поїхала вчитися у звичайну канадську школу. Їздила на всілякі майстер класи та згодом познайомилася з Голлівудом. Дівчина отримала ролі у кількох американських фільмах. Один з яких фантастичний блокбастер «Тихоокеанський рубіж», де акторка знялася відразу у двох частинах. Сьогодні акторка ідеально володіє англійською, утім, Україна не від’ємна частина її життя.