Google заплатить €965 мільйонів у Франції

Google заплатить €965 мільйонів у Франції

Інтернет-гігант Google заплатить 965 мільйонів євро у Франції для врегулювання податкових претензій.

Про це повідомляє видання  Deutsche Welle.

Розслідування щодо несплати податків з боку Google тривало у Франції з 2015 року. Влада звинувачувала компанію в тому, що значна частина податків на прибуток, отриманих від операцій у Франції, сплачувалася в Ірландії, де розташована її європейська штаб-квартира.

Компанія фіксує у звітності ірландського підрозділу основну частину своїх продажів в європейських країнах, у зв’язку з чим значна частина податків сплачується компанією саме в Ірландії. Це можливо через наявність прогалин в міжнародному податковому законодавстві, і Франція стверджує, що втрачає в результаті цього мільярди євро бюджетних доходів.

Французька прокуратура 12 вересня повідомила, що компанія погодилася виплатити штраф у розмірі 500 мільйонів євро. Google також заявив, що додатково перерахує 465 мільйонів євро в якості несплачених за попередні періоди податків.

Очікується, що ці виплати покладуть край справі проти компанії у Франції, що триває вже чотири роки. 12 вересня угода про врегулювання цієї справи була схвалена французьким судом. Тепер, якщо компанія не відкличе його в наступні 10 днів, угода набере чинності. Google визнала обґрунтованість претензій, але не визнала своєї провини.