ФІФА покарала Віду і Вукоєвіча за підтримку України

Після перемоги збірної Хорватії в ? фіналу чемпіонату світу з футболу над Росією, екс-гравці київського «Динамо» Огнєн Вукоєвіч та Домагой Віда у роздягальні записали відеозвернення, де зазначили, шо цю перемогу вони присвячують Україні та зокрема столичному «Динамо». Здавалося б нічого злочинного, але ФІФА разом з хорватською федерацією футболу побачили у цьому політичну заяву.
На відео Огнєн Вукоєвіч зазначає, що ця перемога для України і «Динамо», а Віда, в свою чергу, додав слова «Слава Україні». Керівний орган розцінив це як втручання політики у спорт, а федерація футболу Хорватії винесла Домагою попередження і штраф у розмірі 15 тисяч доларів. Втім, Огнєну дісталося ще більше: екс-футболіста виключили зі складу збірної та анулювали його акредитацію на чемпіонат світу. Вукоєвіч входив до складу тренерського штабу, де займався скаутингом та аналізом суперників. Справа дійшла навіть до того, що голові Хорватського футбольного Союзу Шукеру довелося вибачатися за слова обох своїх підлеглих. Але питання – за що саме вони вибачилися і що такого зробили Віда і Вукоєвич – залишився без відповіді.
Після інциденту на офіційній сторінці ФІФА у Фейсбук користувачі з України запустили флеш-моб. Понад 150 тисяч користувачів поставили сторінці мінімальну оцінку, значно знизивши її рейтинг. І паралельно залишили десятки тисяч коментарів «Слава Україні» на різних мовах. Після чого ФІФА взагалі зняло зі своєї сторінки можливість виставляти їй оцінку.