Експерт розповів, які продукти подорожчали найбільше

Експерт розповів, які продукти подорожчали найбільше

У жовтні подорожчали «молочка», хліб, гречка та олія, яйця,  деякі види м’яса та овочі. Загалом,  за  власним моніторингом Асоціації постачальників торговельних мереж за жовтень 2019 року продукти зросли в ціні на 0,6%.

Про це на своїй сторінці у мережі Фейсбук повідомив голова Нацради економічного розвитку Олексій Дорошенко.

За його інформацією, у жовтні подорожчали всі найменування молочних продуктів. Лідером зростання є вершкове масло, яке додало 2,3%. На 1,4% зросло в ціні молоко, на 1,1% – кисломолочні сири і на 0,9% – сметана.

«Також за жовтень стали дорожче всі види хлібу. Так вартість пшеничного зросла одразу на 1,7%, житнього – на 1,4%, а батона – на 1,3%», – пише Дорошенко.

Найбільше подорожчала гречка: за місяць ціна на крупу зросла на 31,3%. Вартість рису подорожчала на 1,2%, а соняшникова олія, макарони та манка – на 0,4%.  Експерт зазначає, що у жовтні не змінилась вартість ячної крупи та пшонки, а цукор подешевшав на 0,7%.
Подорожчали овочі «борщового набору». Зокрема, буряк піднявся у ціні на 4,2%, цибуля – на 3,4%, морква і картопля – на 3,1 та 1,1% відповідно. Капуста білокачанна здорожчала на 0,8%. Яблука навпаки стали дешевшими на 7,8%.

Лідером подорожчання в сегменті м’яса, ковбасних виробів та яєць є саме курячі яйця, які зросли в ціні на 4,2%. Морожена риба додала піввідсотка, яловичина – 0,4%, куряча тушка – 0,3%, філе курятини – 0,1%. Не змінились ціни на сало і варену ковбасу, а свинина подешевшала на 0,3%.

Загалом, за прогнозами Олексія Дорошенка, до кінця року суттєвого подорожчання продуктів не буде, оскільки споживча інфляція  прогнозується 1,5-1,8%. «Можливі коливання цін на овочі борщового набору, уверх-вниз. Слід очікувати й подальшого здорожчання курячих яєць. Деякі крупи та хліб будуть лідерами, але в рамках 2-3% за листопад-грудень. Більшість продуктів за наступні два місяця стануть трохи дорожче, але не будуть вище за споживчу інфляцію», – прогнозує  Дорошенко.