Екс-керівництво «ДельтаБанку» підозрюють у розкраданні 4,4 млрд.грн

Екс-керівництво «ДельтаБанку» підозрюють у розкраданні 4,4 млрд.грн

Вчора відповідні підозри було оголошено колишній Голові ради директорів АТ «Дельта Банк», заступнику начальника департаменту корпоративного бізнесу АТ «Дельта Банк» та директору одного з товариств з обмеженою відповідальністю. Встановлено, що дії зазначених осіб призвели до того, що банк було визнано неплатоспроможним. Наразі підтверджено, що завдані  збитки становлять 4,4 млрд гривень.

Про це повідомляє прес-служба Нацполіції  України.

Правоохоронці встановили, посадові особи АТ «Дельта Банк» незаконно виводили грошові активи в особливо великих розмірах. За схемою, вони упродовж 2012-2015 років здійснювали кредитування підконтрольного фіктивного суб’єкта господарської діяльності. Гроші перераховувалися на підставі фіктивних угод за межі території України на рахунки підконтрольних офшорних компаній.

«Водночас встановлено, що службові особи АТ «Дельта Банк», для прикриття такої незаконної діяльності, несанкціоновано втручалися в роботу міжнародної платіжної системи та вносили неправдиві відомості до автоматизованої банківської системи», – повідомляють у поліції.

Такі дії стали підставою визнання АТ «Дельта Банк» неплатоспроможним та запроваджено тимчасову адміністрацію.

Згідно висновків судово-економічних експертиз підтверджено завдані посадовими особами АТ «Дельта Банк» збитки в сумі 4,4 мільярда гривень.

Наразі перевіряється можлива причетність й інших службових осіб та власників АТ «Дельта Банк» до такої протиправної діяльності.