Дитячі винаходи, які стали відомими на увесь світ

Що спільного між батутом, снігоходом та хутряними навушниками? Усе це — винаходи, до яких додумалися не вчені зі світовим ім’ям, а діти. Наші журналісти підготували цикл сюжетів — про корисні, незвичні, найбільш прибуткові або навпаки безглузді ідеї — з чого починався бізнес? І сьогодні розкажемо про геніальних дітей. Ми користуємося їхніми винаходами щодня, і, навіть, цього не підозрюємо.


Канадському підлітку Жозефу-Арману Бомбардьє було 15 років, коли він зібрав свій перший снігохід. Хлопець не пожалкував автомобіля, який йому подарував батько на день народження. Було це у 1922 році. Хлопець повністю розібрав стареньке авто, а вже через тиждень машина стояла на полозах замість коліс. Захоплення хлопчика переросло у справу життя. Жозеф-Арман здобув інженерну освіту, заснував фірму «Бомбардьє» і все життя виробляв снігоходи і літаки. Його справа живе та процвітє й досі — річні доходи підприємста вираховуються мільярдами.
А от Джордж Ніссен був звичайним 16-річним учнем школи гімнастики. Якось він довго спостерігав за змаганням повітряних гімнастів, які закінчували свої виступи, стрибаючи на страхувальну сітку. Зазвичай на цьому моменті виступи закінчувалися. Та хлопець вирішив продовжити процес і встановити «підстрибувальну установку», на якій гімнасти могли б у повітрі виконувати різноманітні трюки. У гаражі власного батька Ніссен зробив прямокутну рамку та міцно натягнув на неї шматок полотна. Так у 1930 році з’явився батут. У майбутньому цей простий винахід допоміг Джорджу зробити успішну кар’єру гімнаста та ще й стати успішним підприємцем.
Вже 150 років їх носять і дорослі, і малі! Хутряні навушники 15-річний Честер Грінвуд винайшов на заміну шапки. Він дуже любив кататися на ковзанах, але шапка постійно сповзала на лоб і закривала очі. Честер взяв два металеві обручі та з’єднав їх обідком. Не обійшлося і без бабусі, вона допомогла йому обшити навушники хутром й оксамитом. Через багато років він продав свій винахід американській армії, і в другу світову війну їх активно використовували в екіпіровці військових. Загалом же за життя Честер запатентував близько 100 своїх винаходів.
«Розумний» дзвінок! 13-річний Лоренс Рок із Британії заробив $250 тис завдяки своєму винаходу. Працює він дуже просто — коли хтось подзвонив у двері, а господарів немає вдома, то дзвінок переадресовується на мобільний телефон. Так господарі можуть запитати «Хто там?» і поспілкуватися з незваним гостем. Якщо це крадії — вони подумають, що вдома хтось є і не полізуть у будинок. Ідея Лоренсу прийшла через постійні дзвінки від різних служб доставок, які дратували його матусю. Хлопчик подумав, що серед них можуть бути і злочинці. Тому і вигадав «розумний» дзвінок.