До України почали постачати електроенергію з Росії

До України почали постачати електроенергію з Росії

Верховна рада внесла зміни до закону України «Про ринок електроенергії». Таким чином, депутати дозволили купувати електроенергію у країн, які не є членами європейського Енергетичного Співтовариства. Ці зміни дозволяють імпорт е/е до України з Білорусі та РФ за двосторонніми договорами. Перша поставка відбулась напередодні. Імпортером виступила компанія «Юнайтед Енерджі», яка була найбільшим постачальником газу «Укрнафти» на «Дніпроазот», що входить до групи Коломойського.

Це стало можливим завдяки колишньому представнику президента у КМ, а нині голові Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрію Герусу. Саме він «просунув» поправку в «деяких законах України у сфері використання ядерної енергії». Герус аргументував, що це «посприяє імпорту з Білорусі».

Однак, як зазначив голова Конфедерації вільних профспілок України та Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець, ця правка порушує умови Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Крім того, створює дискримінаційні переваги на користь наших сусідів з вищевказаних країн. За словами Волинця, Росія легко витіснить Україну з конкурентної боротьби на глобальному ринку електроенергії. «Використовуючи наші електромережі, (Росія – ред.) стане постачати свою електроенергію в країни Європейського Союзу замість нас. У населення і підприємств України також будуть проблеми при користуванні електроенергією» – написав Волинець на своїй сторінці в facebook.

Нагадаємо, раніше Андрій Герус протягнув рішення уряду Гройсмана про мита на російський дизель, який постачається нафтопродуктопроводом. Герус тоді зазначив, що завдяки впровадженню санкцій український бюджет зможе додатково отримати близько 2 млрд грн. на рік, а також зазначив, що «є підстави для ще певного зниження роздрібних цін». Також він підкреслював, що введення спецмит є «спільним рішенням Президента та уряду у відповідь на російські економічні санкції». Однак мита не поширились на всі інші види транспортування. Відтак нині український нафтовий ринок перебуває на порозі «дизпаливної кризи».