Держстат України повідомив про зростання ВВП на 4,2%

Держстат України повідомив про зростання ВВП на 4,2%

За даними Держстату реальний ВВП у III кварталі 2019 року порівняно з аналогічним періодом 2018 року зріс на 4,2%. Зростання підтримувалось як зовнішнім, так і внутрішнім попитами (споживчим та інвестиційним). За повідомленням, високий споживчий попит зберігся завдяки зростанню заробітної плати, стійкому споживчому кредитуванню та поліпшенню споживчих настроїв.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

В цілому, за розрахунками Мінекономіки (за даними Держстату), зростання ВВП за 9 місяців 2019 року становить 3,9%.

Основними стимулюючими чинниками для зростання ВВП у відомстві називають, зокрема, зростання купівельної спроможності населення в умовах підвищення рівня зарплат. Повідомляється, що за 9 місяців 2019 року реальна зарплата зросла на 9,5%.

Також відбулось суттєве зростання споживчих настроїв населення (ІСН). За даними агенції Info Sapiens у вересні 2019 р. ІСН зріс до 97,5 порівняно з 62,6 у вересні 2018 року.

Крім того, спостерігалось активне споживче кредитування. За оперативними даними НБУ обсяг гривневих кредитів домашніх господарств (крім фізичних осіб – підприємців) упродовж 9 місяців 2019 року збільшилися на 19,3%.

Серед чинників також називають збереження інвестиційної активності, що стимулювало, переважно, розвиток будівництва. Зокрема, на виробничих промислових об’єктах та об’єктах транспортної інфраструктури. Також збереглась  висока динаміка розвитку сільського господарства.

У Мінекономрозвитку зазначають також високий рівень ділової активності. «За даними Держстату індикатор економічних настроїв у ІІІ кварталі 2019 року становив 9,2% проти 5,6% у ІІІ кварталі 2018 року та 6,6% у ІІ кварталі  2019 року», – йдеться в повідомленні.