Чи бути весняним паводкам в Україні цього року?

Паводків в Україні не очікується — істотні затоплення в цьому році українців оминуть — пообіцяв голова Держагентства з водних ресурсів Михайло Хорев. За його словами, все буде в межах норми. Незначне підвищення рівня води у річка можливе на Закарпатті. Утім, прогноз сприятливий — коли вода є, але у нормованій кількості, — це завжди добре для економіки.
Більш стурбовані екологи через танення снігу в Білорусі та Росії, стічні води можуть спричинити вимивання радіоактивного мулу з дна Дніпра, який живить водою чи не половину українських домівок. Загроза вимивання забруднених пластів ґрунту постає щороку — від часів катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції. Однак, і досі на державному рівні немає плану реагування на такий випадок, як і жодних попереджувальних дій.
Під загрозою щороку ті, хто живе в низинах біля водойм. Зазвичай тамтешні оселі завжди страждають від підтоплень та зсувів ґрунту. За законодавством, поселення на таких територіях заборонене. Проте українців не спинити — гарний краєвид на водойму з вікон хочуть бачити всі. Минулого року держава почала виділяти кошти на модернізацію захисних споруд. Оновити дамби по всій країні хочуть до 2024 року.