Чому WhatsApp не зашкодить “інфузоріям”

Чому WhatsApp не зашкодить “інфузоріям”

Прочитав цікавий заголовок «Павел Дуров призвал пользователей удалить WhatsApp». Подумав, що я й сам користуюсь цим месенджером й чимало колег теж – ці 100500 чатів на різні теми… Тому прочитав усю статтю. Що, якщо коротко, каже Дуров? Що нові уразливості WhatsApp роблять відкритими дані користувачів для хакерів. Все що потрібно для цього – просто відправити вам відео. Також він порівняв месенджер з “троянським конем”, і назвав причину – Facebook, якому належить WA, бере участь в програмі нацбезпеки США зі збору даних про населення.

Ще раз: Павло Дуров, який спочатку створив ВКонтактє – піратську версію ФБ з блек-джеком й повіями, а потім “продав свою долю через конфлікт з ФСБ” (читай: продав ВКонтактє ФСБ), у своєму Telegram-каналі написав про Вотсап. Ні, не так, спочатку створив Telegram, а потім у ньому наїхав на WhatsApp. І щось мені підказує, що Дуров, чиї батьки живуть у Росії, точно розробив незалежний месенджер. І дані користувачів у Телеграмі захищені надзвичайно. 

Особливо веселить, коли деякі люди просять не обговорювати ту чи іншу тему, а передзвонити у ВА або ТГ. Вони думають, що таким чином себе убезпечують. Ага, а потім безпечно зливають першому ліпшому ледь не “державні таємниці”. І питання тут не у шкідливості WhatsApp і його зборі даних про населення. Питання в самих людях. Як може умовний “Джокер” розводити таку кількість високо й не дуже посадовців раз за разом, і усі продовжують вестись, мов діти малі? Скоріш за все, це кремлівський проект, але доказів немає. Взагалі він міг би називативатись як завгодно, але обрав саме такий образ (на хайпі). Депутати Яременко, Тищенко, Вятрович, мер Чернігова, заступниця міністра інфраструктури… І ні в кого не виникає підозри. Точніше, в останньої промайнуло просвітлення:

– А це точно ти мені пишеш?

Але після вбивчого аргументу “звісно, я, а хто ж?”, продовжила зливати інфу. Що це, крім інфантильності й природної обмеженості? Я вирішив не грати у здогадки й звернувся до знайомої практикуючої психологині, до речі, далекої від політики, аби саме вона встановила діагноз. Після короткого аналізу з її боку, адже, повторюю, людина не стежить за джокерами й полупокерами, отримав відповідь, нею і завершу:

К нашим простейшим организмам никакая психологическая точка зрения не применима. Психоанализ невозможен)) Это инфузории-туфельки. Почему ведутся? Потому что примитивные по своей природе. У Фрейда бы вскипел мозг от таких клиентов, но ради денег он их бы вёл))) Хотя это не тот уровень, чтобы обращаться к психоаналитикам. Разрешаю опубликовать”. – Елла Зима (Elina L`inverno).