Чого хоче український бізнес? Пропозиції від його представників

[:ua]Якщо з чогось і починати, то з податкової реформи! Саме вона врятує український бізнес. Про неї говорять уже четвертий рік. А усі експерти сходяться в одному – нам потрібно виходити з тіні. Адже там знаходиться більша частина вітчизняного капіталу. Зробити це можна шляхом запровадження «нульового декларування». Цей механізм змусить усіх без виключення декларувати будь-яке майно та навіть гроші відкладені на чорний день. Але саме це легалізує мільярди, щоб надалі їх інвестувати.
Інше питання – податки. Їхня несплата у Європі, до прикладу, – це дорого і небезпечно. Таку ж схему слід впровадити і у нашій країні впевнені економісти. Сплачувати податки має бути вигідніше, ніж уникати їх. Один із виходів про який говорять уже дуже довго це розділення ДФС на податкову та митну служби. Утім, воно має бути не умовним, а реальним.
Гравці ринку кажуть – як би смішно це не було, у Європі контрабанду провезти через кордон навіть легше. Бо там майже немає контролю на митниці. Тож, деякі і Україні радять – ледь не повністю прибрати митників з кордону. А натомість – різко підвищити ризик перевезення та зберігання контрабанди. Є й інші моменти для опрацювання. До прикладу, спрощена система оподаткування.
З ЄСВ в Україні є й інші проблеми. Так люди, що працюють у штаті певної компанії і в той же час намагаються вести свій бізнес, внесок вимушені сплачувати за кожен вид діяльності. Тож, у майбутнього парламенту справ буде ціла купа. А от чи прислухаються можновладці до порад та прохань вітчизняних бізнесменів?
[:]