Через глобальну зміну клімату фермери "поливають" свої поля водою із туманів

Сільськогосподарські угіддя у чилійській області Кокімбо – серед найбільш посушливих на планеті. Останні десять років тут майже не бачать дощів. Синоптики прогнозують, що так буде і надалі. Утім, порятунком для фермерів стали так звані пастки для туманів. Це система підведення води на поля за допомогою якої збирають воду з хмар.

ПЕДРО ЕРНАДЕС – ІНЖЕНЕР-АГРОНОМ:
«Їх потрібно встановлювати поряд з узбережжям. Тому що ми ловимо округлі купчасті хмари, а вони йдуть з моря та пливуть на висоті від 500 до 1000 метрів. Приблизно на такій же висоті стоять пастки, які вловлюють мікроскопічні крапельки води».

Зібрана вода стікає по трубах у водосховище. Потім її можна використовувати для поливу рослин.

 ПЕДРО ЕРНАДЕС – ІНЖЕНЕР-АГРОНОМ :
«Місцевим господарствам нізвідки брати воду, тому« пастки для туманів »дають їм те, чого у них раніше не було. Це дозволяє займатися сільським господарством ».

У селі Махаді Бланка встановили п’ять «пасток для туманів». Цього вистачає, аби полити двісті оливкових дерев. Фермери кажуть: завдяки найчистішій воді масло з оливок просто чудове.
Подібні системи коштують недорого, тому таку технологію використовують у багатьох країнах Південної Америки, Африки і на Близькому Сході. Пастки для туманів не дозволяють регіону перетворитися на пустелю. А в майбутньому вони, можливо, стануть головним джерелом питної води там, де її постійно не вистачає. Нині, чилійські вчені разом із зарубіжними колегами продовжують працювати над вдосконаленням системи.