Британські дослідники зібрали докази причетності Росії в боях під Іловайськом

Британські дослідники зібрали докази причетності Росії в боях під Іловайськом

Дослідницька група Forensic Architecture, що базується в Лондоні, зібрала докази участі російських військових у боях під Іловайськом в серпні 2014 р. Про це  повідомляє The Guardian.

За даними групи, докази включають численні супутникові знімки російських збройних конвоїв на території України. Свідченнями також є і численні знімки танка Т-72Б3 – моделі, яка, як відзначають дослідники, на той момент використовувалася лише російськими збройними силами.

В рамках дослідження експерти використовували машинне навчання. Воно було необхідне для того, щоб швидко проаналізувати 2500 годин відеозаписів, опублікованих на YouTube під час боїв.

Бої під Іловайськом між українськими військовими та ополченцями самопроголошеної Донецької народної республіки відбувалися в серпні – вересні 2014 р. Під час них українські військові потрапили в оточення і зазнали великих втрат. Президент України Петро Порошенко заявляв, що в боях брали участь російські військові, і звинувачував Росію в прямому вторгненні. Москва неодноразово відкидала інформацію про участь російських військових у конфлікті.

Як пише The Guardian, докази причетності Москви до конфлікту в Донбасі необхідні для подачі позовів. Forensic Architecture проводила дослідження на замовлення Європейського центру захисту прав людини. Цей центр, як повідомляється на його сайті, допомагає жертвам порушень прав людини домогтися справедливості.