Британський Кабінет Міністрів схвалив документ про відділення від ЄС

[:ua]

 ТЕРЕЗА МЕЙ – ПРЕМ’ЄР-МІНІСТР ВЕЛИКОЇ БРИТАНІЇ:
 «Я не піду на компроміс! Я не відступлю від того, за що люди голосували на референдумі. Будь-яка угода повинна давати нам впевненість у контролі нашого законодавства, наших кордонів і нашої валюти. Ми маємо зберегти не лише свої позиції на міжнародній арені, а й забезпечити безпеку, збереження робочих місць та цілісності королівства.»

Такі обіцянки давала прем’єр-міністр Великої Британії своєму народові. Утім, як це часто буває, не так сталося. І хоча парламент підтримав документ про відділення від Європейського Союзу, на деякі компроміси все ж довелося піти.
Головним питанням, яке викликало хвилю обурень, став ірландський кордон. ЄС вимагає залишити його відкритим. Саме тому Великій Британії із європейського митного союзу вийти поки не вдасться.
За словами міністрів, це відходить від початкових планів Брекзита. До того ж, відкритий кордон лише на одній із британських територій загрожує цілісності королівства.
Ухвалення документа вже спричинило ряд відставок у британському парламенті та у Департаменті Кабінету Міністрів з відділення від ЄС. Голова Європейської Ради Дональд Туск зазначив, що результатами премовин загалом задоволений, хоча і не підтримує відділення.
Одним із завершальних кроків тепер стане зустріч представників членів ЄС. Вона відбудеться 25 листопада.
https://youtu.be/aHE-bkoIUSw[:]