Британські законодавці не підтримали договір про вихід із ЄС. Що буде з Брекзитом?

[:ua]202 голоси «за» і 432 – «проти». Договір про вихід з ЄС відхилили. Та ще й із рекордним в сучасній історії британського парламенту розривом у 230 голосів. Це був договір-компроміс між Брюсселем і Терезою Мей. Тепер же Лондону загрожує або неврегульоване відділення від ЄС, або новий референдум, чи відтермінування «Брекзиту».
Цікаво, що проти угоди висловилися як противники, так і прихильники відділення. У кожної фракції були свої причини. Це ще більше ускладнює ситуацію, оскільки ніхто не може чітко сформулювати, за що готова проголосувати більшість.
Лідер опозиції Джеремі Корбін вже оголосив – вносить пропозицію про вотум недовіри уряду.
Тепер якщо уряду винесуть вотум недовіри, консерватори повинні будуть сформувати новий уряд більшості. Якщо цього зробити не вдасться – можуть оголосити позачергові вибори.
На тлі цих подій активізувалися противники «Брекзиту». Вони сподіваються, що вихід з ЄС взагалі скасують. Після голосування вони зібралися на святкування біля будівлі парламенту.
Тепер Тереза Мей може спробувати домовитися з Брюсселем про додаткові поступки, які б влаштували британських законодавців. Однак, Єврокомісія неодноразово заявляла – переробляти угоду не буде. Бо нинішній договір – це краще, що вона готова затвердити.
Попередньо «Брекзит» був планувався на 29 березня. Утім, зараз є ймовірність його відкладення. Лідери ЄС вже дали зрозуміти, що готові зсунути дату виходу на середину літа, звісно, якщо Британії таке ще треба.
https://youtu.be/Bx_1j4U-Qdg[:]