BMW, Daimler, Volkswagen Group, Audi и Porsche звинувачують у змові

[:ua]Європейська комісія почала офіційне розслідування можливої змови так званоного “об’єднання п’яти”. У нього входять німецькі автомобілебудівні компанії BMW, Daimler, Volkswagen Group, Audi и Porsche.
Єврокомісія підозрює, що компанії могли домовитися не конкурувати у розробці та впровадженні технологій, які б мали очищувати від вихлопів дизельні та бензинові двигуни легкових автомобілів.

РІКАРДО КАРДОСО ПРЕС-СЕКРЕТАР ЄВРОКОМІСІЇ:
“Ці технології можуть зробити автомобілі менш шкідливими для навколишнього середовища. Якщо змова між п’ятьма компаніями буде доведена, це означатиме, що споживачів позбавили можливості купувати менш шкідливі машини, хоча такі технології доступні виробникам”.

Єврокомісія пояснила, що йдеться про систему селективного каталітичного відновлення. Вона знижує викиди оксиду азоту дизельних машин. Є ще одна система – “Отто”. Вона скорочує вміст твердих частин у вихлопах бензинових автомобілів.
У Єврокомісії поки немає доказів змови. Їй лише відомо, що представники п’яти компаній проводили спільні наради, під час яких обговорювали ці системи.

РІКАРДО КАРДОСО ПРЕС-СЕКРЕТАР ЄВРОКОМІСІЇ:
“Минулого року в рамках попереднього розслідування про можливу змову ми провели перевірки в декільк охофісах цих компаній. На підставі зібраних Єврокомісією даних ми вирішили зробити перший крок, аби зрозуміти, чи виправдані наші хвилювання.

Якщо змову доведуть, то компанії визнають винними у порушенні антимонопольного законодавства ЄС. А значить, виробникам погрожує штраф у розмірі – до 10% від загального річного доходу.
https://youtu.be/4-YToBlRmAU[:]