Білодід програла у фіналі, але виграла у конкурсі

Дзюдоїстка Дар’я Білодід програла представниці Франції

Білодід програла у фіналі, але виграла у конкурсі

Черговий етап Кубку світу з дзюдо, який відбувався у столиці Грузії Тбілісі, приємних моментів українським любителям цього виду спорту приніс небагато. Хоча, радісним було повернення на татамі після травм і хвороб Дар’ї Білодід та Анастасії Турчин. Остання, очевидно, ще не зовсім відновилась після паузи і не змогла поборотись за медалі. Хоча шанс був — у сутичці за бронзу своєї категорії до 78 кілограм вона програла представниці Франції.
Ще одній француженці, Мелані Клеман, у фіналі до 48 кілограм поступилась і чемпіонка світу Білодід. Власне, для французької дзюдоїстки це була друга перемога над українкою — раніше вона здолала Марину Черняк. Фінал же вийшов для обох спортсменок складним і непередбачуваним. Дар’я була активною, багато атакувала, але й Клеман продемонструвала свій високий рівень. І врешті-решт, змогла здійснити прийом, який судді оцінили як перемогу француженки. Розпач Білодід після поєдинку має пояснення, адже вона програла вперше з 2017 року.
Загалом, на цьому етапі «срібна» медаль Дар’ї стала єдиною, адже у кроці від «бронзи» зупинилися також Артем Лесюк і Галина Тарасова.
Трохи покращити настрій Дар’ї Білодід змогли на церемонії «Герої спортивного року». Тут її минулорічний тріумф на Чемпіонаті світу, де вона стала наймолодшою чемпіонкою з дзюдо, оцінили як «Видатне досягнення року». До речі, таку ж нагороду отримала й Еліна Світоліна — переможниця підсумкового турніру WTА.