Голлівудські знаменитості потрапили в гучний корупційний скандал у США

[:ua]Голлівудські зірки опинились в епіцентрі корупційного скандалу. Фелісіті Хаффман, Лорі Енн Локлін та ще 50 людей звинувачують у підкупі спортивних тренерів та екзаменаційної комісії в коледжах та університетах США. Як запевняють прокурори, робили вони це для того, аби влаштувати своїх дітей в кращі ВУЗи країни. Влада назвала це найбільшою корупційною схемою в системі вступу до вищих навчальних закладів. Тепер справу розслідує Міністерство юстиції США.
Загальна сума хабарів досягає $25 млн. Звинувачення висунули дев’ятьом тренерам та 33-трьом батькам. Десятки, включаючи Хаффман були заарештовані. Пізніше акторку звільнили під заставу. Тренери працювали в таких університетах як Єльський, Станфорд, Уейк-Форест, а також в університетах Південної Каліфорнії і Лос-Анджелеса. При цьому колишній футбольний тренер Єльського університету вже визнав свою провину і почав співпрацювати зі слідством.
За словами прокурорів, схема існувала ще з 2011 року. Батьки платили консалтинговій компанії, зареєстрованій в Ньюпорт-Біч у Каліфорнії. Гроші використовували, аби їх дітей записали до спортивних секцій, які ті насправді не відвідували. А також щоб змініти результати екзаменів чи підвищити шанси дітей вступити до вищого навчального закладу. Суми становили від 200 тисяч і майже до 7 мільйонів доларів. Кілька американських університетів вже заявили, що вони самі стали жертвами корупційних схем. Вони обіцяють переглянути процес прийому студентів, щоб запобігти подібним інцидентам у майбутньому.
[:]