Без купюр: все більше українців користуються платіжними картками

Без купюр: все більше українців користуються платіжними картками

Загальна кількість платіжних карток в Україні на 1 жовтня 2019 року становила 64,7 млн шт. Зростання з початку року склало 9%. Серед усіх карток 60% – це активні платіжні картки. Серед операцій, які найчастіше проводились з картками – розрахунки в торговельній мережі та перекази з картки на картку.

Такі дані наводить прес-служба Національного банку України.

За повідомленням, кожна п’ята активна картка в Україні – безконтактна. Їхня кількість із початку року збільшилася на 70% і наразі становить близько 8,6 млн шт. безконтактних та токенізованих карток. Популярність зумовлена безпекою, швидкістю та зручністю у використанні.

Майже половина операцій із картками – безготівкові операції. «Їх обсяг становить 1 282,6 млрд грн. Це розрахунки карткою в торговельних мережах, перекази з картки на картку та інші безготівкові операції. У відсотковому співвідношенні  безготівкові операції складають 49,7%, – повідомляють в НБУ.

Загальна кількість операцій (безготівкових та отримання готівки) з використанням платіжних карток, емітованих українськими банками, за 9 місяців 2019 року становила 3 651,7 млн шт., а їхній обсяг – 2 582,7 млрд грн. Якщо порівняти з аналогічним періодом 2018 року, кількість операцій зросла на 29%, а сума виросла на 27%.

За кількістю переважали безготівкові операції – 2 991,7 млн шт. (81,9%), тобто вісім із десяти операцій із платіжними картками були безготівковими.

«Найбільша кількість операцій припадала на розрахунки в торговельній мережі – 51%. За обсягами безготівкових операцій домінували перекази з картки на картку – 41%», – повідомили в НБУ.