Бензин «причепом» до дизпалива: Білоруська нафтова компанія оновила умови контрактів

Бензин «причепом» до дизпалива: Білоруська нафтова компанія оновила умови контрактів

ЗАТ «Білоруська нафтова компанія» включила до умов терм-контрактів на поставку дизельного палива на 2020 р. обов’язкову купівлю бензинів в обсязі не менше 40% від заявленого обсягу ДП. Тобто з наміром придбати, наприклад, 10 тис. тонн дизпалива компанії мають подавати заявку на купівлю по 2 тис. тонн бензину марки А-95 і А-92. Загалом в БНК не розглядатимуть пропозиції щодо купівлі дизпалива, які порушують цю пропорцію.

Про це йдеться в повідомленні на сайті «БНК-Україна».

«Комерційна пропозиція на поставку дизпалива повинна бути сформована виключно на основі пакетного принципу, а саме: включати в себе дизельне паливо і автомобільні бензини (будь-який з видів) в пропорції не менше 40% до заявленого до придбання обсягу дизельного палива», – йдеться в оновлених умовах конкурсу.

На перший тендер за терм-контрактами на 2020 р БНК виставила до 100 тис.тонн на місяць дизпалива, до 60 тис. тонн на місяць  А-95 і до 40 тис. тонн на місяць А-92.

Комерційні пропозиції будуть оцінюватися організатором конкурсу в розрізі кожного з лотів окремо. У разі невизнання учасника переможцем будь-якого з лотів на поставку бензинів, обсяг дизпалива автоматично зменшуватимуть. Для прикладу: компанія подала заявку на 10 тис. тонн ДП, і по 2 тис. тонн бензину А-95 і А-92. Однак в ході конкурсу її визнали переможцем за бензином однієї з марок. Отже у такому разі максимально можливий до розгляду обсяг ДП буде зменшений до 5 тис. тонн.

Зазначимо, що за даними «Консалтингової групи А-95», в 2018 р співвідношення поставленого БНК до України бензину до дизпалива якраз склало 40% – 836 тис. тонн бензинів і 2096 тис. тонн ДП. За 9 місяців 2019 року це співвідношення знизилося до 30% – 558 тис. тонн бензину і 1874 тис. тонн дизельного палива.

Після зупинки роботи нафтопродуктопроводу «ПрикарпатЗахідтранс» в серпні-вересні 2019 року поставки білоруського дизпалива в Україні перевищували 300 тис.тонн, а вільні ресурси ДП в річній перспективі можуть скласти 250 тис. тонн на місяць. При пакетному підході це буде означати необхідність купувати 100 тис. тонн бензину щомісяця. Тобто вдвічі вище, ніж поставки в 2019 році.

Раніше «Укртатнафта» публічно заявила про наміри вимагати обмеження на імпорт білоруського бензину в зв’язку з надлишком виробництва цього продукту всередині країни. У 2018 році вона робила подібні спроби і вже цієї весни заявила, що питання «залишається на порядку денному». «Укртатнафта» планує наростити переробку до 3,5 млн т, що забезпечить виробництво понад 1 млн т бензинів (близько 60% обсягу українського ринку). Однак дана перспектива не враховує проблематичність реалізації такого обсягу палива на внутрішньому ринку.

Довідка enkorr:

Білорусь є одним з найбільших постачальників нафтопродуктів до України. У 2018 р БНК поставила до України 2,1 млн т ДП, тобто 32% від балансу ринку, і 836 тис. тонн бензинів (44% ринку). У другій половині 2019 року білоруські НПЗ стали найбільшими постачальниками ДП в Україні.

 

Коментарі закриті.