Баскетболіст Джоель Боломбой офіційно змінив громадянство

[:ua]Джоель Боломбой народився у Донецьку у родині конголезця та росіянки за національністю. У віці чотирьох років разом з батьками емігрував до США. Там він і познайомився з баскетболом, виступаючи у юнацькому віці за колективи різних навчальних закладів. Після успішного виступу за одну з університетських команд у 2016 році він був обраний на драфті НБА «Ютою Джаз». І навіть встиг дебютувати у НБА. Але за кілька місяців контракт був розірваний, а Боломбой почав грати за фарм-клуби у нижчій G-лізі. У той же час баскетболіст заявляв, що готовий виступати за збірну України. Цим бажанням намагався скористатися тренер команди Євген Мурзін, який одне за одним надсилав до США запрошення до табору збірної, але в ній Джоель жодного разу так і не з’явився. Після чого тренер національної команди заявив, що більше на цього баскетболіста не розраховує. А сам
Боломбой тим часом залишив Америку та переїхав до Росії, де підписав дворічну угоду із найсильнішим клубом країни ЦСКА. Тоді ж функціонери й запропонували центровому клубу отримати російський паспорт. Оскільки за жодну з національних збірних він ще заграний не був, гравець міг бути підсиленням як для клубу, так і для російської збірної.
І ось днями Боломбой офіційно став громадянином Росії, повідомляє офіційний сайт ЦСКА. Після узгодження додаткових формальностей його заявлять до участі у Євролізі та Єдиній лізі ВТБ. Сам Джоель наголосив, що щасливий приєднатися до країни, звідки родом його рідні.
https://youtu.be/PPcWxVhwiCU[:]