Атака на Феміду: на Харківщині посилився тиск на суддів резонансних рейдерських справ

[:ua]Восени в Харківській області розгорілися справжні битви за врожай. ЗМІ публікували матеріали про рейдерські захоплення полів, а місцева влада навіть була змушена створити штаб мобільного реагування, щоб оперативно протидіяти рейдерству.
Не вщухли конфлікти й зараз, але тепер мішенню для атак стали судді, що розглядають справи. Так суддя Господарського суду Харківської області Олексій Присяжнюк виніс в одній із таких справ рішення, метою якого було врятувати вже дозрілий врожай. Однак, таке рішення не вдовольнило найбільш агресивну сторону конфлікту. В результаті суддя отримав скаргу на свої дії від харківської громадської організації, яка начебто ніякого відношення до конфлікту не мала.
Пізніше почалося застосування вже зовсім брудних методів – публікація статей із бездоказовими звинуваченнями у корупції, листівок та матеріалів в інтернеті, що «поливали брудом» не лише суддю, але і його рідних, телефонні дзвінки та повідомлення у соцмережах із погрозами.
Тиск на суддів та дія на межі, а то й поза межею закону стала візитівкою цієї громадської організації й в інших конфліктах. За нашими даними, участь активістів у будь-якому судовому конфлікті коштує від $300 до $1000. Якщо ж аргументи закінчуються, лідер організації не проти помахати кулаками. На прохання пояснити свої дії співзасновник організації давати коментар на камеру відмовився, а у телефонній розмові зазначив, що завжди діяв як журналіст інтернет-порталу.
Харківські юристи відзначають посилення тиску на суддів у резонансних справах та закликають вирішувати судові суперечки в межах правового поля.
Громадські організації м. Первомайського просять захистити містян від рейдерських атак, наголошують на вирішенні конфліктів лише законними методами та засуджують дії харківських активістів.
Між тим, конфлікти в агросекторі Харківщини тривають. За інформацією штабу мобільного реагування, минулого року було зареєстровано понад 100 конфліктних заяв про випадки порушення прав землевласників, а з початку 2019 року з такими ж заявами до установи звернулися ще семеро землевласників.
[:]