Аби отримати китайську візу потрібно ніч відстояти чергу у посольстві

[:ua]У минулому році більше 31-єї тисячі громадян Китаю відвідали Україну. Наш інтерес до Піднебесної не менший. Про це свідчать черги у консульстві. Дипломатичне відомство відкривається о 9 ранку, але черги бажаючі подорожувати у Китай починають формувати ще вночі.

 ЮРІЙ ПОЙТА – КЕРІВНИК СЕКЦІЇ АЗІАТСЬКО-ТИХООКЕАНСЬКОГО РЕГІОНУ ЦЕНТРУ ДОСЛІДЖЕННЯ АРМІЇ, КОНВЕРСІЇ ТА РОЗЗБРОЄННЯ:
Як Ви думаєте у скільки формується черга у консульство. Якщо ви скажете у сім годин чи можливо в 5 – Ви не вгадаєте! Черга формуєть в 12 год ночі. І я прийшов у 12 год ночі аби записатися у чергу, був там 15-17 уже о 12 год ночі”. 

З одного боку це чудово, що велика кількість українців відвідує Китай з особистою метою чи з робочим візитом. Але з іншого боку – чому до цих пір не організований зручний порядок оформлення документів?

СЕРГІЙ ГЕРАСИМЧУК – ПРЕДСТАВНИК АНАЛІТИЧНОГО ЦЕНТРУ:
” Китай, на рівні посла в Україні вже пропонував спростити візовий режим або навіть взагалі перейти до безвізового режиму між Китаєм та Україною. Україна поки розглядає це питання і не дала чіткої відповіді. Але таке рішення однозначно полегшило б життя тим хто подорожує до Китаю”.

А доки українська влада мовчить у відповідь на пропозицію Китаю, громадяни Піднебесної мають можливість отримати 15-денну візу в Україну прибувши в аеропорт Бориспіль у Києві або в аеропорт Одеси. Для цього необхідні лише документи, що підтверджують ділову або туристичну мету візиту.
Та всеж для українського туриста є приємні виключення. Ми можемо без візи перебувати до 30 днів у китайській провінції Хайнань, а також гостити без візи у Шанхаї, Нанкіні та Ханчжоу протягом шести діб.
https://youtu.be/T9gRuwgQOos[:]