16 штатів Венесуели знову залишились без електроенергії

Венесуела знову без електроенергії. На цей раз без світла залишились східний і центральний райони Каракаса, а також — 16 із 25 штатів. У суцільній темряві — головний аеропорт країни, зупинилися приміські електропотяги, вимкнулись світлофори і місцями не працює мобільний зв’язок. Окрім того, зупинився ще й метрополітен.
Соціалістична влада звинувачує в електричному колапсі США. Начебто на систему електропостачання влаштували кібератаку. Та не всі венесуельці вірять в цю версію і стверджують, що причина в застарілій інфраструктурі.
За словами міністра інформації Венесуели, електропостачання поступово відновлюють. Таке масштабне знеструмлення країни вже друге за місяць. Перше відбулося 7 березня через проблеми на ГЕС «Гурі». Тоді 23 штата просиділи без електроенергії тиждень. Президент Ніколас Мадуро заявив, що знеструмлення сталось через саботаж під керівництвом США. Пізніше він звинуватив в цьому опозиціонера Хуана Гуайдо і його прибічників.
Венесуельці вже шостий рік переживають глибоку економічну кризу. В країні дефіцит основних товарів та медикаментів. За кордон вже виїхали більше 3 мільйонів громадян цієї країни.